A fitnesz világának legnagyobb tévedése az az alaptalan meggyőződés, hogy a has feletti zsírrétegek hasizomgyakorlatokkal olvaszthatók le. Azt mondják, minden kövér emberben ott rejtőzik egy karcsú, aki ki akar törni. Ha ez valóban így van, akkor azt hiszem, minden sörhas alatt vannak izmok, csak arra várnak,hogy felfedjék őket.
Az élesen körülhatárolt izmokból álló kockahas titka azonban a testzsír csökkentésében, és nem a hasizomgyakorlatokban rejlik. A felesleges testzsír fedi el és teszi kivehetetlenné a kockás izmokat. Az én eretnek véleményem szerint nincs szükség a hasizmok vég nélküli sorozatokból és ismétlésekből álló edzésére. Nincs szükség egzotikus hasizom-erősítő gépekre vagy más csodaszerkentyűkre. Ha megfelelően rendszeresen edz és étkezik az ember, a testzsír leolvad és a hasizmok előbb-utóbb előtűnnek.
A hasizom-erősítő gyakorlatok nem képesek célzottan a hasizmok feletti zsírréteget leolvasztani, de szükség van rájuk. Vannak hatásos gyakorlatok kimondottan a hasizmok edzésére, amiket célszerű alkalmaznod, de a hasizmokat a nehéz súlyokkal végzett guggolás és elemelés sokkal keményebb munkára készteti és számottevően nagyobb intenzitással dolgoztatja meg, mint a terméketlen hasprésgyakorlatok, vagy a hatástalan törzsfordításos felülések. Biomechanikai szempontból egy helyesen végrehajtott elemelés valójában egy súllyal végzett fordított felülés. Egy helyesen végrehajtott guggolás közben a törzs izmoknak hihetetlen munkát kell végezniük annak érdekében, hogy a törzset függőleges helyzetben tartsák.
A hasizom-erősítő termékeket forgalmazó cégek táplálják azt a mítoszt miszerint nincs szükség diétázásra vagy kardiózásra, csak vég nélküli hasizomgyakorlatokra, természetesen valamilyen hasizom-erősítő eszköz segítségével. Miért írnak elő sokan több sorozatot és magas ismétlésszámot a has edzésére, mint a többi, szintén jókora felesleges zsírpárnákkal borított testrész számára? Hogy lehet, hogy azoknak a nőknek, akinek a combján remeg a háj, nem kell több száz – rengeteg ismétlésből álló – sorozatnyi guggolást vagy lábnyújtást végezniük? Ha a magas ismétlésszámú hasizmozás helyi fogyást eredményez, és tényleg leolvasztja a testzsírt a hasizmokról, miért nem terjesztik ki ezt a módszert más testrészekre is? E hibás logika mentén továbbhaladva, miért nem végeztetnek a hájas karú nőkkel több tucat 100 ismétléses sorozatot karhajlításból és tricepsznyújtásból, hogy leolvadjon a zsír a karjukról? És mi a helyzet a nőies mellű férfiakkal? Miért ne nyomjanak 100 ismétléses sorozatokat ferde pados fekve nyomásból?
Fiziológiai szempontból nézve, az egyes testzsírraktárak nem vehetők célkeresztbe és nem lehet célzottan rájuk közelíteni. Nincs mód arra, hogy egy adott izom halálra dolgoztatásával kifejezetten a felette található zsírréteget olvasszuk le. A testzsír a test különféle pontjain elszórt zsírraktárakban tárolódik. A férfiak esetében a zsír általában a has elején, a melleken és oldalt – deréktájt rakódik le. A nők legnagyobb zsírraktárai a fenék, a felkar és a comb. A helyi zsírcsökkentés csupán egy mítosz, roppant egyszerű okból táplálják: termékeket lehet vele eladni.