Engedd szabadon mellizmaidat! Edzed külön az egyes területeket az optimális növekedés érdekében!
Ha sikeres testépítővé akarsz válni, vagy csak szeretnél komolyabb eredményeket elérni a tested formálásában, mindig maradj nyitott a tanulásra. Az egyik első dolog, amivel szembekerülhettél a melledzéseid során a pad dőlésszögének fontossága volt. Nyilván a legelső nap megtanultad, hogy a mellizom felső részének edzéséhez döntött padot, a középső részhez vízszinteset, az alsó részhez pedig lejtős padon negatív nyomásokat kell alkalmazni.
A felső mellizom.
Összetett mozdulatok: Az olyan szabad súlyos gyakorlatok dolgoztatják a mellizom felső részeit, amelyeket 20-40 fokban döntött-pozitív -padon végzel. Minél meredekebb a pad, annál magasabban fekvő területeket terhelsz a leginkább, de ilyenkor már a hátsó deltáid is bejönnek a képbe. Az ülve végrehajtott nyomások is, amelyek során (a testedhez képest ) felfele tolsz, a felső mellizmokat célozzák. Kutatások kimutatták, hogy a fordított fogással, alul fogással végrehajtott fekve nyomások is a felső területek rostjait edzik.
A legjobb összetett gyakorlatok a mellizom felső területeire:
-Pozitív nyomás rúddal
-Pozitív nyomás kézisúllyal
-Pozitív nyomás erőkereten
-Pozitív nyomás gépen
-Fekve nyomás alul fogással
Izolációs mozdulatok:
Ilyenek az egy ízületet mozgató gyakorlatok ( amikor a könyököt enyhén hajlítva, mereven tartod )döntött padon kézi súlyokkal, vagy az alsó csigán történő összehúzások, ahol széles ívben lentről felfele húzol. Szintén a mellizom felső részét dolgoztatod, ha a keresztcsiga alsó csigájáról kanalazó mozdulattal keresztbe húzol.
A legjobb izolációs gyakorlatok felső mellizomra:
-Tárogatás döntött padon kézisúllyal
-Tárogatás döntött padon csigán
-Alsó csigás összehúzások